Przewodniczącym Grupy jest prof. dr inż. Thomas Rauscher z Hochschule Bremen, wiceprzewodniczącą natomiast dr inż. Podstawową funkcją budynku Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych jest zapewnienie odpowiednich warunków do realizacji badań naukowych oraz komercyjnych z zakresu metrologii współrzędnościowej oraz metrologii wielkości geometrycznych. – Budynek posiada prostą i zwartą bryłę, w znacznej części pozbawioną okien, pozwalającą na utrzymanie stałych warunków cieplno-wilgotnościowych, które są niezbędne do uzyskania zakładanych dokładności pomiarowych – mówi mgr inż.
Dr inż. Julia Radwan-Pragłowska laureatką I etapu konkursu o Nagrodę ABB
Otrzymaliśmy sporo środków, bez których nie bylibyśmy w stanie stworzyć tej inwestycji …. Nasze laboratorium ma przede wszystkim pokazać, jakie są realne kanały przewietrzania w Krakowie, czyli gdzie rzeczywiście pojawia się problem i gdzie nie wolno niczego budować. Zaprezentowaliśmy obecnym władzom Krakowa duży projekt, w wyniku którego moglibyśmy wskazać korytarze przewietrzania w sposób jednoznaczny i niebudzący wątpliwości, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że to będzie dalej kontynuowane.
- Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania przedpola budynku Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Łobzowie dotyczył nieruchomości, która kryje w sobie dawny pałac królewski.
- Magdaleny Kozień-Woźniak, prof. PK, dr. Grzegorza Gancarzewicza z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji oraz dyrektora Centrum Transferu Technologii PK dr. inż.
- W tym roku zmieniono nieco warunki związane z przyznawaniem nagrody.
- 23 młodych naukowców – studentów i doktorantów – Politechniki Krakowskiej zostało laureatami kolejnej edycji programu stypendialnego PK, realizowanego z Własnego Funduszu Stypendialnego uczelni.
- Nowej lokalizacji dla miejskich budynków czyli przeniesienia siedzib Urzędu Miasta czy Sądu z centrum Dobczyc w okolice Zapory Dobczyckiej, tak, aby zyskać przestrzeń dla większej ilości zieleni czy nowych miejsc spotkań oraz relaksu dla mieszkańców i turystów.
Forum Przedsiębiorców Małopolski za nami. Dyskusja z udziałem rektora PK prof. Andrzeja Szaraty
Koordynacją i organizacją ogólnopolskiego obozu szkoleniowego POLIgon 2024, nadzorem nad projektem Inżynier – Lider Zespołu, przygotowaniem i koordynacją oferty szkoleniowej FUT dla samorządów oraz przygotowaniem newslettera wydarzeń branżowych dla studentów. – Bardzo cieszę się z tego, że moja działalność na uczelni została zauważona, doceniona i nagrodzona propozycją działalności w Prezydium Forum Uczelni Technicznych. Zaufanie, którym zostałem obdarzony, wiele dla mnie znaczy. Mogę zapewnić, że na pewno będę ciężko pracował.
Politechnika Krakowska i Southern Taiwan University of Science and Technology wspólnie dla rozwoju technologii OZE
Każdy z nas może być promotorem bezpieczeństwa. Wystarczy tylko rozpowszechniać materiały, które przygotowaliśmy w ramach https://horoshop.pl akcji „UWAŻAJ! ”, a w ruchu stosować się do obowiązujących przepisów i bezpieczeństwo zawsze stawiać na pierwszym miejscu. – Zawarte porozumienie jest dowodem zaufania jakim koncern Honeywell obdarzył Politechnikę Krakowską.
Prof. Sebastian Skoczypiec powołany do Rady Naukowej Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych
Pozytywne opinie dla kandydatów na stanowiska prorektorów ds. Studenckich wydał Parlament Samorząd Studencki PK, a dla prorektor ds. Nauki Samorząd Doktorantów PK (zgodnie z wymogami ustawowymi i statutowymi). Wszyscy prorektorzy rozpoczną nową kadencję wspólnie z rektorem PK 1 września 2024 r. Szczegółowe kompetencje poszczególnych prorektorów zostaną sprecyzowane w zarządzeniu Rektora PK. Uroczyste posiedzenie Rady Muzeum PK było pełne wzruszających momentów.
Eksperci z PK wesprą Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska. Prof. Andrzej Szarata na czele Rady Naukowej
Zakodowanego arkusza brystolu nie wolno podpisywać ani oznaczać. Swoje prace należy przesłać w sposób wskazany przez WKR. 16 października posadzili pierwsze 500 z 1000 wiosennych kwiatów cebulowych na kampusie głównym uczelni. 30 października odbędzie się druga część sadzenia kwiatów – na kampusie głównym Politechniki zostanie posadzonych kolejne 500 cebulek kwiatowych, które wiosną stworzą barwne dywany na dziedzińcu kampusu PK.